2 kwietnia 2011 (sobota)
(Archiwum)

„PBZ” wystawa malarstwa Andrzeja Sobiepana

Wystawa Andrzeja Sobiepana, zrealizowana jest w ramach cyklu „Akademizm”, zapoczątkowanego w Mieszkaniu Gepperta w 2010 roku. „Akademizm” prezentuje studentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta, jego głównym założeniem jest wspieranie młodych twórców, którzy z pełną uwagą angażują się w proces twórczy i odkrywanie jakie ideały budują ich artystyczną tożsamość.

Cykl pokazów pozwala odpowiedzieć na pytanie z czego młode pokolenie czerpie swoje siły, a także czy dopuszcza ten moment kiedy dzieło prawdziwie przekracza intencje swojego autora.  
Współczesna sztuka operuje kategorią problemu. To pokusa zarówno dla artystów jak i kuratorów, wspólne drążenie i nazywanie zjawisk, rozwiązywanie problemów, stawianie diagnoz.
Czy należy jednak bezwarunkowo wierzyć temu zaangażowaniu?„Akademizm” eksponuje rokujące narracje, pozwalając na sprawdzenie ich nośności i wyjątkowości.

Andrzej Sobiepan jest studentem III roku Wydziału  Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu; Studiuje w pracowni ad. Krzysztofa Wałaszka (malarstwo) i ad. Piotra Tyszkowskiego(rysunek). Jest także absolwentem studiów inżynierskich na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, na kierunku Ogrodnictwo  Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Dotąd zrealizował dwa pokazy indywidualne w klubie „NRD” Toruniu i w galerii studenckiej „Pod Psem” Akademii Sztuk Pięknych  im. E. Gepperta we Wrocławiu; w 2010 roku był uczestnikiem 8 edycji Przeglądu Sztuki Survival we Wrocławiu.

Kurator cyklu „Akademizm”: Anna Kołodziejczyk

Wystawę można zobaczyć od 17 marca do 2 kwietnia 2011 roku.
Galeria jest czynna w środy, czwartki i piątki w godz. 16.00-19.00.


ostatnia aktualizacja: 2011-03-10
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy we Wrocławiu i okolicy
3 kwietnia 2026 (piątek), godz. 19:00
Rubinowe gody 2
3 kwietnia 2026 (piątek), godz. 19:00
Vertigo Diamonds
3 kwietnia 2026 (piątek), godz. 22:30
Late Night Jazz Jam Session - darmowe wejście
3 kwietnia 2026 (piątek), godz. 22:30
UNDERCONTROL pres. ANOLUXX |
4 kwietnia 2026 (sobota), godz. 19:00
Alicia Keys by Ola Turoń
4 kwietnia 2026 (sobota), godz. 22:00
Saturday Night Duets - darmowy wstęp
7 kwietnia 2026 (wtorek), godz. 22:00
Jazz Jam Session - darmowe wejście
8 kwietnia 2026 (środa), godz. 19:00
The Beatles by Natalia Podwin
8 kwietnia 2026 (środa), godz. 22:00
Latin Jam Session
Polityka Prywatności