28 grudnia 2010 (wtorek), godz. 20:00
(Archiwum)

Czeski błąd

Strona www: www.ckwz.art.pl
kategoria: kino

obyczajowy, Czechy, 2009, 95 min Nagrody: Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie: Najlepszy film sekcji 'Panorama' Nagroda Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych

Ludek ukrywa przed żoną romans z koleżanką z pracy. Kiedy prawda o jego zdradzie ma wyjść na jaw, zbieg okoliczności sprawia, że odkrywa on największą tajemnicę swojego teścia. Szperanie w przeszłości otwiera przysłowiową puszkę Pandory, bo jak się okaże, każdy w życiu skłamał choć raz.

'Film Jana Hřebejka zrealizowany na podstawie scenariusza Petra Jarchovskiego tworzy splątany łańcuch pytań i całą gamę sprzecznych odpowiedzi. Jednak niełatwa historia rozwija się w zaskakujących komediowych perypetiach, w potokach czeskiej mowy, której się słucha jak muzyki (...). Ten przewrotny, ale ciepły film, pełen dygresji, zmiennych punktów widzenia, pokazuje, jak trudny, najeżony paradoksami jest proces wybaczenia'.

Tadeusz Sobolewski, GW

 

reżyseria: Jan Hrebejk

scenariusz: Petr Jarchovsky

zdjęcia: Martin Sacha

muzyka: Ales Brezina

 

obsada: Milan Mikulcik, Martin Huba, Lenka Vlasakov

dodane przez oferta


ostatnia aktualizacja: 2010-11-26
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy we Wrocławiu i okolicy
16 czerwca 2026 (wtorek), godz. 22:00
Jazz Jam Session
17 czerwca 2026 (środa), godz. 19:00
Kolejność fal
17 czerwca 2026 (środa), godz. 20:00
TOP Pop Hits of 70’ by Henryk Borsiak
17 czerwca 2026 (środa), godz. 22:30
Latin Jam Session
18 czerwca 2026 (czwartek), godz. 18:30
Lubiewo
18 czerwca 2026 (czwartek), godz. 20:00
Electric Blues by Adeama Walkowiak
18 czerwca 2026 (czwartek), godz. 22:30
Blue Jam Session
19 czerwca 2026 (piątek), godz. 16:00
Cztery Pory Roku - Antonio Vivaldi przy świecach
Polityka Prywatności