Wrocławska firma kosmetyczna CLARENA uruchamia produkcję specjalistycznych urządzeń do zabiegów kosmetycznych. To pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce. Docelowo CLARENA chce trzykrotnie zwiększyć sprzedaż nowoczesnej aparatury dla gabinetów kosmetycznych, salonów odnowy biologicznej i ośrodków spa. Produkty firmy trafią nie tylko na rynek polski, ale również do Niemiec, Hiszpani, Angli, Irlandi, Dani, Czech, Rosji, Rumunii i na Ukrainę.
Aparaty, oferowane przez Clarenę pod marką RUBICA, wykorzystują działanie prądu elektrycznego, ultradźwięków, fal radiowych czy też siłę diamentowych głowic. Umożliwiają profesjonalne przeprowadzenie skomplikowanych zabiegów kosmetycznych, m.in.: mezoterapii bezigłowej, peelingu kawitacyjnego, elektrostymulacji mięśni wiotkich, mikrodermabrazji diamentowej, liposukcji kawitacyjnej. Są one alternatywną dla chirurgii plastycznej, dają doskonałe efekty w ekspresowym liftingu i poprawie owalu twarzy, spłyceniu zmarszczek, modelowaniu całej sylwetki i poprawie struktury skóry.
- Specjalistyczne urządzenia do zabiegów kosmetycznych są ważnym elementem naszej oferty od dawna, ale wcześniej importowaliśmy je z zagranicy – mówi Patrycja Popławska, prezes spółki CLARENA. – Prowadząc ich regularny serwis, utrzymując stałe kontakty z kosmetyczkami realizującymi zabiegi, zdobyliśmy masę informacji i kompleksową wiedzę na temat koniecznych innowacji i nowych rozwiązań, które mogą znacznie zwiększyć zarówno efektywność zabiegów, jak i komfort pracy w gabinetach kosmetycznych. I to był najważniejszy impuls do rozpoczęcia projektu uruchomienia własnej produkcji urządzeń.
Przygotowania CLARENA prowadziła już od 2007 roku. Nad opracowaniem projektów urządzeń pracowała grupa krajowych inżynierów, lekarzy, fizykoterapeutów i kosmetologów. Ich design opracowali wrocławscy projektanci. Powstały już prototypy siedmiu urządzeń, przyjaznych dla środowiska i energooszczędnych, produkowanych zgodnie z normami ISO 9001:2008. Ich innowacyjność potwierdziła w specjalnych certyfikatach Wrocławska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. Dotychczasowe nakłady inwestycyjne CLARENY na uruchomienie produkcji wyniosły ponad 2 mln złotych. Pierwsze testowe urządzenia trafiły na rynek w czerwcu br.
dodane przez Rosteck