Pochodzi z Dolnego Śląska (Lubin). Tam czternastoletniego Czarka pasją do gitary zaraził jego pierwszy nauczyciel Jerzy Dudewicz. Właśnie w Lubinie przez sześć lat (1987 – 1992) organizował festiwal gitarowy „Lubińskie Dni Muzyki Gitarowej”, którego był inicjatorem, twórcą i jednym z organizatorów.
Jest absolwentem średniej szkoły muzycznej w Koszalinie w klasie Zbigniewa Dubielli. Studiował w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku na kierunku wychowanie muzyczne. Jest absolwentem wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Jana Paterka
Pasje muzyczne to tylko część jego zainteresowań. Przez kilka lat podróżował po Polsce z własną grupą teatralną uczestnicząc w kilku prestiżowych festiwalach teatralnych. W roku 1991 został laureatem nagrody „Złotej Maski” za reżyserię i scenariusz do autorskiego przedstawienia teatralnego pt. „Dekompozycja” w ramach Ogólnopolskiego Forum Teatralnego w Poznaniu. Po drodze była jeszcze przygoda z poezją i piosenką autorską. W latach 1985-91 był kilkakrotnie laureatem ogólnopolskich konkursów poetyckich.
W programach jego koncertów wiele miejsca zajmują własne kompozycje. Niektóre utwory zostały wydane przez polskie wydawnictwa gitarowe, a część z nich przez wydawnictwa na Białorusi. Komponuje utwory na gitarę solo i składy kameralne oraz piosenki dla dzieci.
Od 1998 organizował festiwal duetów gitarowych w Trzebiatowie („Gitara w Pałacu”). W latach 2000 – 2003 był dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gitarowej Gryfice - Trzebiatów. W roku 2002 doprowadził do przyjazdu do Polski najsłynniejszej orkiestry gitarowej świata Niibori Guitar Orchestra. Koncert tego zespołu na festiwalu w Gryficach został uznany za najważniejsze wydarzenie gitarowe roku w Polsce.
W lipcu 2002 roku wystąpił razem orkiestrą Niibori (jako pierwszy Polak) w ich siedzibach w Fujisawie i Izu-Nyraiama w Japonii. Koncertował także w Niemczech, Francji i Szwajcarii.
Od roku 2004 prowadząc Agencję Artystyczną Preludio stał się głównym organizatorem a zarazem dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gitarowej Trzęsacz – Rewal
Jako pedagog zaraża pasją gitary kolejnych młodych ludzi. Jego uczniowie wielokrotnie zdobywali laury na konkursach gitarowych uzyskując także stypendia Ministerstwa Kultury i Sztuki.
Kolejną pasją Cezarego Strokosza jest tworzenie tzw. „przestrzeni wewnątrzkieliszkowych”. Obecnie domowa kolekcja liczy około 80 prac, kolejne kilkadziesiąt jest w posiadaniu przyjaciół i znajomych w Polsce i za granicą.
Mleczarnia