Walt Disney to ikona świata przesyconego mitami, legendami, postaciami ze świata fantazji i dziwacznych zjawisk z pogranicza erotyki i teorii spiskowych. Z jednej strony nieśmiertelne przygody Myszki Miki i Kaczora Donalda – zabawne, urocze, z podskórnym morałem. Z drugiej - wspólne zdjęcie z niemieckim współtwórcą rakiety V2, Wernherem von Braun. I gdzieś pomiędzy tym wszystkim istnieje klub 33, sekretna atrakcja parku Disneyland, widoczna na ostatnim etapie trasy Piratów z Karaibów.
Miejsce zaprojektowane było przez samego Walta Disneya, który zmarł przed ukończeniem prac. Klub miał stanowić zamkniętą przed publiką enklawę dla elity, ważnych polityków i wpływowych ludzi. Dziś jest raczej snobistyczną atrakcją dla znudzonych i zamożnych.
Postać geniusza animacji i jego zamrożona w lodzie głowa, stają się pretekstem do reinterpretacji Magicznego Królestwa i jego spuścizny oraz zderzenia go z dzisiejszą rzeczywistością. Jaka część z magii Disney’a zdołała przetrwać, a jaka została poddana korupcji współczesnej popkultury?
Jan Kallwejt (1981) - studiował przez jakiś czas reklamę. Przez 7 lat zawodowo związany był z różnymi agencjami, działając przede wszystkim w internecie. Dwa lata spędził w Hamburgu, po czym zdecydował się skończyć z etatową pracą, wrócił do Warszawy i zajął się w większym stopniu ilustracją, mniej internetem. Należy do Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej.
W moich pracach poszukuję prostej, lecz niebanalnej formy, bogatej w symbolikę. Dlatego też wiele rzeczy, które tworze ma charakter ikonograficzny.
www.kallwejt.com
Marcin Kuligowski (1980) - ukończył Autorskie Studium Projektowania Plastycznego we Wrocławiu. Aktualnie studiuje na wrocławskiej ASP na kierunku "fotografia i multimedia".
Brał udział w wystawach we Wrocławiu (Entropia, BWA Awangarda), Szwajcarii (Manofact, Tom Blaess Atelier) i Francji (Dullmonkey). Jego prace publikował „2+3D”, „Exklusiv”, „Aktivist”, „Cafe Magazyn”, „Notatnik Bęc Zmiana” i o mały włos „A4”. Zajmuje się ilustracją i projektowaniem graficznym.
www.werke.pl / www.werke.pl/blog
Rafał Szczepaniak (1981) - należy do Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. Zajmuje się animacją, projektowaniem, fotografowaniem, rysowaniem i multimediami. Ostatnio skupił się głównie na tworzeniu ilustracji. Publikował m.in. w „Playboyu”, „Dzienniku”, „Wysokich Obcasach”, „Machinie”, „A4”, „Rzeczpospolitej”, „Exklusiv”, „Magazynie Podróże” i innych.
Swoją twórczość prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Galerii Zachęta w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Galerii Norweskiego Stowarzyszenia Grafiki Projektowej i Ilustracji w Oslo, Muzeum Plakatu w Wilanowie. Otrzymał kilka nagród i wyróżnień m.in. Srebrną Chimerę (Międzynarodowy Konkurs Projektowania Prasowego - kategoria portfolio) za komplet ilustracji.
www.rafal-szczepaniak.com