Światowy rozgłos zdobyła w 2004 roku po wydaniu albumu Di Korpu Ku Alma, kiedy została okrzyknięta następczynią największej afrykańskiej divy - Cesarii Evory. Podobnie jak Wielka Cesaria, Lura pochodzi z Wysp Zielonego Przylądka - maleńkiego archipelagu u zachodniego wybrzeża Afryki.
Obie Panie (Cesaria i Lura) wystepowały wielokrotnie razem
(m.in. w słynnej paryskiej sali Olympia), a Cesaria
uważa ją za najbardziej utalentowaną młodą artystkę.
Lura nie tylko z dumą mówi o swych kabowerdyjskich korzeniach, ale też twórczo powraca do muzycznych tradycji swego kraju.
Muzyka Lury łączy generacje – zdobyła sympatię zarówno młodych jak i starszych słuchaczy.
Artystka ma na swoim koncie już 5 płyt. Współpracowała ze znanymi afrykańskimi artystami, m.in.: Bonga (Mulemba Xangola), Tito Paris, Paulo Flores, Tcheka oraz Paulinho Vieira.
Na swym najnowszym albumie M’bem di Fora (Przybywam z daleka) Lura czerpie garściami z tradycji prezentując wszystko co najlepsze w muzyce wysp.
Producentem płyty jest Nando Andrade (producent ostatniej płyty Cesari Evory - Rogamar), a do współpracy Lura zaprosiła wybitnych muzyków - zaowocowało to wyjątkowym,
niemal doskonałym albumem.
Podobnie jak w muzyce Cesarii Evory nie brak tu tradycyjnych kabowerdyjskich gatunków - morna, coladera – tego wyjątkowego wyspiarskiego bluesa, ale Lura sięga jeszcze po batuku – bardzo dynamiczny styl pochodzący z Santiago.