24 marca 2007 (sobota)

Student Rokk Festival

W sobotę, 24 marca w klub Bajer (w miasteczku studenckim Wittigowo)zagrają: NOFF, FORMA oraz SNAKE CHARMER.

NOFF powstał w maju 2005 roku. Zespół założyli Adam Kruk, Aleksander Burłatenko i Jakub Skut (wszyscy trzej współtworzyli poprzedni projekt muzyczny) oraz nowo poznany Michał Zerka. Niedługo potem dołączył Szymon Myśliński (ex Chaqma) i ruszyły prace nad materiałem. Brzmienie zespołu, jak sami muzycy określają, jest wypadkową ich gustów, ulubionych dźwięków i motywów muzycznych. Na pozór nieefektywna demokracja w tym zespole okazuje się trafnym kompromisem. Wszyscy określają styl i biorą udział w tworzeniu nowych kompozycji. Oczywiście pewnych tendencji nie da się nie dostrzec - np. dużą rolę gitar, często razem atakujących riffami, które wcale nie zamierzają oddawać pola mocnemu wokalowi.

 

Kierunek, w którym NOFF podąża, określa nieustanny proces negocjacji wartości muzycznych każdego członka zespołu z innymi. Świadomość tego pozwala jednak unikać napięć i nieporozumień. Pierwszym punktem zwrotnym w karierze NOFF była wygrana "Muzycznej Bitwy 2006" organizowanej przez Polskie Radio Wrocław. Sukces w wieloetapowym festiwalu nałożył się z innym wydarzeniem, jakim była zmiana basisty. Nowym basistą został Dominik Szczepański. Najmłodszy muzyk szybko zaadoptował się w kapeli i niemal z marszu zagrał kolejne koncerty. Bazując na materiale nagranym w salce prób, zespół przygotował demo, którego głównym atutem są "Anioły"

(na stałe zadomowione w play-liście PRW). Wszystkie działania NOFF w 2007 roku podporządkowane są nagraniu i wydaniu debiutanckiego albumu.

Na pewno nie ucierpi na tym działalność koncertowa, która zespołowi daje pozytywną energię i motywację do dalszego działania. Osiągnięcia

zespołu: I miejsce - "Muzyczna Bitwa" Polskiego Radia Wrocław (2006) I miejsce - Przegląd Kapel Rockowych w Rudzie Śląskiej (2006) Wyróżnienie

- III Wrocławski Festiwal Form Muzycznych (2005) Kwalifikacja do Finału radiowej BIS-Listy (2007) Polskiego Radia BIS

 

FORMA - www.4-ma.com

 

Forma jest projektem muzycznym i wizualnym, którego celem nie jest wnoszenie powiewu świeżości do sztuki, czy odkrywanie nowych trendów lub form wyrazu w skostniałym świecie zasad i kwasów. Celem Formy jest po pierwsze wypromowanie jej twórców jako najlepszych i najładniejszych artystów młodego pokolenia i niekwestionowanych guru dla młodych i starych. Po drugie zdobycie pieniędzy na nałogi i terapie. Po trzecie umożliwienie im odbywania maksymalnej ilości stosunków seksualnych z płcią przeciwną w wyniku spotkań z okazji koncertów, happeningów i wystaw. Nimb alternatywnych twórców daje możliwość wyłudzania pieniędzy, transportu i noclegu a także uchylania się od odpowiedzialności za cokolwiek. Niestety, aby ten status utrzymać, musimy co jakiś czas komponować, filmować, rysować lub, co gorsza, projektować.

 

W istocie to grupujący mało znanych muzyków, grafików, filmowców i fotografów multimedialny projekt, nad którym czuwa trzech studentów architektury z Warszawy. Zespół muzyczny powstał najwcześniej, choć niedawno - w połowie 2004 roku wspomnieni trzej wodzireje postanowili wspólnie stawić czoła swoim marzeniom i twórczej niedoskonałości. W czerwcu 2006 roku zaowocowało to wydaną własnymi siłami (i z pomocą Contrabanda Music) EP zatytułowaną "MMMM" - intrygującym tekturowym pudełkiem zawierającym 20 minut rockowej surówki podlanej vinaigrette a'la prog-rock i psychodeliczna elektronika. Proste kompozycje uzupełnione dźwiękami miasta zdobyły niewielkie grono sympatyków, głównie za pośrednictwem Internetu, oraz otworzyły przed zespołem wiele ścieżek stylistycznego rozwoju. Od początku znakiem rozpoznawczym Formy było holistyczne podejście do wizerunku i dbałość o każdy szczegół.

 

Podążając tym tropem jesienią 2006 rockowy band stopniowo przekształcił się w kuźnię pomysłów artystycznych zapraszając do współpracy znajomych i specjalistów z dziedzin, bez których i tak nie istnieje nowoczesna, ambitna muzyka, a których nazwiska rzadko zajmują należne miejsce w procesie jej tworzenia. Widzimy go jako interdyscyplinarne zderzenie dźwięku, obrazu i wydarzenia, szukając przyczyn kreacji i z uwagą obserwując jej przebieg. Scena i przestrzeń publiczna jest miejscem realizacji tego procesu, a reakcja odbiorców jego silnikiem. Napędza on nas do przygotowywania nowych pomysłów, zarówno, gdy chodzi o nowy film, serię grafik, czy o projekt muzyczny.

 

Jesteśmy na początku, mamy nadzieję, długiej drogi. Będziemy was czytać jak otwarte książki, kraść wasze odczucia i wplatać was w nasze gorszące realizacje. Będziemy brutalnie zmuszać was do płaczu, śmiechu i myślenia oraz intymnych zwierzeń. Wybraliśmy ścieżkę beznadziejną i mamy determinację samobójców w tym, do czego dążymy.

 

SNAKE CHARMER - http://www.snakecharmer.art.pl

 

Zespół Snake Charmer powstał w 1997 r. (pierwotnie działał pod nazwą Kruk, zmienioną wpierw na Mistreated, a ostatecznie na Snake Charmer).

Jego założycielami byli: Tomek Traczyński (gitara), Krzysztof Radomski (gitara), Wojtek Rusnak (wokal) i Przemek Jaworski (bębny). W tym składzie, przez kilka lat uzupełnianym o kolejnych, często zmieniających się basistów, zespół dokonał pierwszych nagrań i zagrał pierwsze koncerty. Okres ten charakteryzował się w naszej muzyce inspiracjami szeroko pojętym heavy metalem. W połowie roku 1999 zespół z przyczyn pozamuzycznych na ponad dwa lata zawiesił działalność, którą podjął ponownie z końcem roku 2001, jednak w nieco zmienionym składzie - dotychczasowy wokalista przejął obowiązki basisty, a zespół rozpoczął intensywne poszukiwania wokalisty odpowiadającego potrzebom kierunku, w którym poszła stylistyczna ewolucja zespołu. W tym czasie bowiem heavy metal ustąpił w naszej muzyce miejsca klasycznemu hard rockowi i blues rockowi lat 70-tych. Tej stylistyce zespół pozostaje wiernym do dziś mimo niesprzyjającej koniunktury na polskiej scenie muzycznej.

 

Rabastabarbar - www.rabastabarbar.pl

 

Zespół Rabastabarbar powstał pod koniec 2004 roku, założyło go dwoje licealistów - grający na gitarze Andrzej Pluta-Łobacz i basista Marek Grzych. Obecnie skład kapeli uzupełniają: wokalista Krzysztof Madej, drugi gitarzysta Bartek Kozera, perkusista Tomasz Potoczny, oraz Marcin grający na trąbce. W czasie swojego istnienia zespół zagrał sporo koncertów we Wrocławiu i okolicach, m.in. wygrał Ogólnopolski Przegląd Piosenki Licealisty WYBRYK, zajął drugie miejsce na regionalnym konkursie festiwalu FAMA. Obecnie szykuje się do nagrania pierwszej w tym składzie płyty demo. Muzykę zespołu można określić jako kompilację reggae i szeroko pojętego rocka.

 

SAKRA - www.sakra.glt.pl

 

To, co robi Sakra ma w sobie wszelkie cechy świetnej zabawowej muzyki.

Są fajne wpadające w ucho melodie, zmiany tempa i by dać wytchnienie zmęczonym tańcem nogom bujające reggae. Wszystko to przyprawione dodatkowo partiami instrumentów dętych stawia zespól na najlepszej drodze do szerokiej kariery. Życzę im tylko wytrwałości i konsekwencji w działaniu. Nie wiem jak Wy, ale ja na następny koncert Sakry pójdę na pewno. Mam tylko nadzieję, że odbędzie się on w lepszych warunkach lokalowych.

W obecnym, niezmiennym składzie Sakra gra od 2-ch lat chociaż każdy z nich ma za sobą udział w innych wrocławskich formacjach (m.in. Dust Blow). Sakra ma za sobą ok. 30 poważnych koncertów a za największy sukces uważają występ przed Vava Muffin, Indios Bravos i Mikey Dread.

http://sakra.glt.pl/


ostatnia zmiana: 2007-03-21
Komentarze
Wybrane imprezy we Wrocławiu i okolicy
29 listopada 2024 (piątek), godz. 18:30
Malowanie przy winie we Wrocławiu!
29 listopada 2024 (piątek), godz. 20:00
Ladies Duet by Paulina Gołębiowska & Ola Turoń
29 listopada 2024 (piątek), godz. 22:00
Projekt Pralnia: Gregor Tresher (Cocoon)
29 listopada 2024 (piątek), godz. 23:00
Anja Schneider | Transformator | Wrocław
29 listopada 2024 (piątek), godz. 23:30
Late Night Jazz Jam Session - darmowe wejście
30 listopada 2024 (sobota), godz. 15:00
Erykah Badu by Anna Nguyen
30 listopada 2024 (sobota), godz. 19:00
Bal Andrzejkowy z Vertigo Band
30 listopada 2024 (sobota), godz. 20:00
EABS | Wrocław
30 listopada 2024 (sobota), godz. 22:30
Saturday Night Duets - darmowy wstęp
30 listopada 2024 (sobota), godz. 23:00
SPEECHLESS: Miyagi & Pascale Voltaire
Polityka Prywatności