Na gościnnym występie we wrocławskiej Galerii Szewska 36 dwójka młodych grafików – Agata Janicka z Poznania i Piotr Pasiewicz z Łodzi.
Prace obydwojga autorów prezentują dwa różne sposoby pracy i bardzo zróżnicowane efekty końcowe. Odmienna jest również stylistyka dzieł – prace A. Janickiej to barwne abstrakcje, w których pojawiają się elementy niemal realne (fragmenty krzyżówek i pismo), natomiast w figuratywnych, czarno-białych pracach P. Pasiewicza formy zdają się być odrealnione (wyabstrahowane z otoczenia i zmodyfikowane postaci ludzkie).
Zestawienie dokonań obydwojga grafików w jednej przestrzeni daje możliwość odczytywania wystawy na zasadzie kontrastu, dopełnienia lub jako dwóch niezależnych cykli.
Agata Janicka, urodzona w 1984 w Gorzowie Wielkopolskim, studiuje grafikę na poznańskiej ASP. W pracach wykorzystuje różne techniki graficzne, jednak odbitki traktuje jako punkt wyjścia do dalszego tworzenia. To pozwala jej otworzyć się na przypadek i intuicyjne działanie. Efektem jest praca, której nie można powielić.
Historie miłosne.
Formy są zaczerpnięte z krzyżówek, rebusów i roszad. Ramy krzyżówek mogą być rozumiane jako modele codziennego życia, w które bezwiednie wpadamy. Jednak w pracach te ramy zdają się nie wystarczać, i opowieści wylatują poza linie. Beznamiętna forma krzyżówek staje się coraz bardziej bliska i mniej powszednia. Staje się ornamentem a z zapisków rysuje się historia.
Piotr Pasiewicz to urodzony w 1979 r. łódzki rysownik, malarz, performer, samouk. Od blisko dziesięciu lat rejestruje na papierze i płótnie swoje doświadczenia, emocje i refleksje z nimi związane. Często określa się terminem "grafomówca", poprzez twórczość porozumiewa się ze światem. Artystyczną działalnością tworzy swoją własną galaktykę, intymny świat do którego zaprasza przy okazji wystaw m.in. w łódzkich galeriach Manhattan, Adi Art, Rondo, a także w Rock Point & Art Galery w Vancouver.
Galeria Szewska 36