Zapraszamy w ten weekend na "Kamyki Open Air Festival", który odbędzie się w starym kamieniołomie w Głuszycy Górnej. Będzie to już trzecia edycja słynnego głuszyckiego festiwalu, co roku ciesząca się ogromną popularnością. Długie na ponad 500 m wyrobisko, zalane wodą oraz 100 metrowe skały pomogą stworzyć niepowtarzalne warunki Open Air Festivalu. W tegorocznej edycji, 2 września, o godz. 19.00
Wystąpią m.in.
- Druga Strona Lustra
- N.S.G
- AMO CRU
- SW COMPANY
- AK DE MIC
- Świnka Halinka
- DJ FREEST
- DJ MAX
ORAZ
GWIAZDY WIECZORU HABAKUK i O.S.T.R. & DJ HAEM .
Kamyki Open Air Festiwal
2 września, godz 19:00
Stary Kamieniołom w Głuszycy Górnej
NA DOBRĄ ZABAWĘ I NAJLEPSZĄ MUZYKĘ ZAPRASZA
GMINA GŁUSZYCA – KRAINA TAJEMNIC I PRZYGODY
KILKA SŁÓW O GWIAZDACH WIECZORU:
motto: "...życie utworem jest zbyt krótkim, by w refrenach były smutki…" Habakuk, jedna z najpopularniejszych grup reggae w kraju, wydaje właśnie kolejną płytę. Nosi ona tytuł ”4 Life”. Tytuł koresponduje ze słowami, które Wojciech „Brodi” Turbiarz, wokalista grupy, śpiewa w jednym z utworów: „przejmujemy stery dla ożywienia atmosfery”. Zespół przez ostatnie kilka lat nie dawał odpocząć ani sobie, ani swoim fanom. Zagrał 3 ogromne trasy - dwukrotnie Rege Tonite (2003, 2004) oraz Pankregeparty Tour 2004 (wraz z Proletaryatem i Farben Lehre). Wystąpił na wszystkich najważniejszych festiwalach reggae w kraju. Wydał maxisingiel „Rozczochrany Łeb” oraz album winylowy „Hub – A – Dub”. Utwór „Out of Babylon” w remixie Mario Dziurexa znalazł się na europejskiej składance reggae „Regg'in Europe” (wydanej przez francuską firmę Productions Speciales) oraz na jego solowej płycie Activator - remixy", obok zremiksowanych również przez niego utworów Kayah, Bakshish, Kapeli Ze Wsi Warszawa, Macka B czy Zion Train. Według osób, które miały już okazję zetknąć się z tymi nagraniami (m.in. Jarosław Hejenkowski – autor „Encyklopedii Polskiego Reggae”), jest to najlepsze z dotychczasowych wydawnictw grupy. Habakuk na bieżąco śledzi nowe trendy w reggae, pozostając jednocześnie wierny swym korzeniom. Sam kreuje rozwiązania, czego wynikiem jest nowoczesne brzmienie materiału. Tradycyjnie już, zespół zaprosił do współpracy przy nagrywaniu płyty gości. Muniek Staszczyk, który wspólnie z Habakuk od kilku już lat występuje w projekcie Rege Inna Polish Stylee, wykonując wiele polskich i światowych coverów reggae i nie tylko, zaśpiewał w piosence „Miasto”. Kawałek ten to połączenie punkowego czadu z reggae’ową pulsacją okraszone charakterystycznym wokalem Muńka, który w tekście nawiązuje do wspólnego pochodzenia z Częstochowy - „Miasta Świętej Wieży”. W „Bazie”, autorskiej kompozycji Krzyśka „Kicza” Niedżwieckiego, gitarzysty zespołu, pojawił się kolejny Częstochowianin - Janusz „Yanina” Iwański, uznany przez Marka Jackowskiego (Maanam) za ostatniego bigbitowca w tym kraju.
„Familijna Komitywa” to dancehall’owy killer z gościnnym udziałem jednych z najlepszych nawijaczy coraz prężniej rozwijającej się sceny soundsystemowej – Pablopavo i Reggaeneratora (Zjednoczenie Sound System, Vavamuffin), BobOne’a i DaBass’a (Rub Pulse Sound System) oraz Zabójczego Sławka z hip-hopowego składu IDEO. Na nowej płycie w większości kompozycji można usłyszeć dub’owe efekty i smaczki, doskonale wzbogacające brzmienie całości. Habakuk pracuje też nad kontynuacją wydawnictwa Hub-A-Dub. Będzie to kolejne wyzwanie dla częstochowskiego zespołu. A to jeszcze nie koniec nowych pomysłów ;-) …
ZESPÓŁ O.S.T.R.
O.S.T.R. - pierwsze własne próby z HipHopem rozpoczął w 1993 r. - wtedy jeszcze przy pomocy domowego radiomagnetofonu "Kasprzak". Nie był to jednak jego pierwszy kontakt z muzyką - od dziecka jego hobby to gra na skrzypcach. Aktualnie jest studentem II roku Akademii Muzycznejw Łodzi i laureatem kilku renomowanych konkursów. Poważniejsze nagrywki zaczęły się w 1995 r. w ramach grupy BDC, która w 1998 r. przeformowała się w LWC (OSTR, Ahmed, Mussi, Celo, Kasina), by w następnym roku zawiesić działalność w wyniku działania tak zwanych sił wyższych. OSTR działał dalej solo, a także ze swymi kolegami w ramach projektu Obozu TA. OSTR jest niezwykle żywiołowy na koncertach, nie ogranicza się do żelaznego repertuaru kilku utworów, w Łodzi (i nie tylko) znane są jego doskonałe parodie najbardziej charakterystycznych, polskich emce. Ma powszechną opinię najlepszego polskiego freestyle'owca. W lutym 2001 podpisał umowę z Asfalt na wydanie solowej, przez siebie wyprodukowanej płyty. Debiut "Masz to jak w banku" ukazał się w październiku tego samego roku poprzedzony singlem i teledyskiem "Ile jestem w stanie dać". Płyta okrzyknięta została odkryciem i spotkała się z samymi pozytywnymi ocenami (cztery i pół płyty w "Klanie"). Po wydaniu albumu OSTR rozpoczął imponującą trasę koncertową oraz podjął pierwsze przymiarki do produkcji następnego albumu. 7/12 OSTR spotkał się po raz pierwszy na wspólnym koncercie z Tede, wynikiem tego clashu osobowości nie był jednak kolejny battle/beef lecz rozpoczęcie trwającej do dzisiaj ścisłej współpracy między tymi dwoma artystami.
Na bazie zapotrzebowania wywołanego entuzjastyczną recenzją w piśmie "Playa", w kwietniu 2002 r. opublikowany został w Asfalt Records mixtape freestyle'owy Ostrego, nagrany przez niego w domowych warunkach dwa lata wcześniej. Oficjalne wydanie tego zremasterowanego materiału (100% freestyle) utwierdziło pozycję OSTR jako najlepszego freestyle'owca w Polsce. Wreszcie pod koniec czerwca do sklepów trafia drugi studyjny album: "Tabasko". Tym razem OSTR nie prezentuje tak różnorodnego stylu jak na debiucie, ale za to wyraźnie podnosi jeszcze wyżej swe zdolności raperskie i producenckie. Wydarzeniem na płycie jest doskonały i robiący silne wrażenie wspólny kawałek OSTR i Tedego pt. "Ziom za ziomem". 27 października 2002 r. O.S.T.R. bierze udział w wielkim koncercie "Dzień Kotana" na Placu Defilad w Warszawie (koncert ku pamięci traficznie zmarłego Marka Kotańskiego). W lutym 2003 r. album "Tabasko" zdobywa nominację do "Fryderyka 2002" w kategorii "Album Roku - Hip-Hop". W wakacje tego samego roku O.S.T.R. dostaje propozycje poprowadzenia od września nowego programu hiphopwego w MTV Polska. Będzie to polska edycja kultowego, legendarnego programu "Yo! MTV Raps", na którym wychował się O.S.T.R. i cała generacja polskich miłośników Hiphopu. W grudniu 2003 ukazał się jego trzeci, tym razem podwójny album "Jazz w wolnych chwilach". Na obie płyty wybrano 42 utwory z niemalże 100 nagranych w ciągu roku poprzedzającego premierę.
W marcu 2004 Ostry (obok francuskiej grupy Soundkail i polskiej Zipery) został zaproszony przez miesięcznik "Ślizg" na 6 koncertową trasę "Ślizgery 2003", która była olbrzymim sukcesem frekwencyjnym w całej Polsce. Na ostatnim koncercie z tej trasy, 28/03 w w warszawskiej "Stodole" O.S.T.R. otrzymał dwa "Ślizgery 2003" - za najlepszy album roku ("Jazz w wolnych chwilach") oraz dla "Osobowości roku 2003". 18 listopada 2004 ukazał się jego najnowszy, czwarty album "Jazzurekcja" będący kontynuacją serii jazzowych inspiracji zapoczątkowanych na poprzedniej płycie. Tym razem jednak O.S.T.R. sięga samego sufitu - nagrywając jedną z najlepszych pod każdym względem płyt w historii polskiego Hiphopu. W ramach promocji albumu pod patronatem "Trojki", 9/12/2004 w Studio im. Agnieszki Osieckiej odbył się specjalny, retransmitowany na całą Polskę, koncert O.S.T.R. z udziałem "żywych" muzyków grupy Sofa w składzie: Adam Staszewski (bas), Tomasz Organek (gitara), Bartek Staszkiewicz (klawisze), Michał Bryndal (perkusja) oraz Kasia Kurzawska (wokal). A już na kwiecień przyszłego roku planowany jest wspólny album z Emade jako "P.O.E. - Projekt Ostry Emade").