Wspólna trasa koncertowa Z'EV'a (Stefan Joel Weisser) - jednego z najwybitniejszych i najbardziej oryginalnych perkusjonistów współczesnych, "industrialnego szamana", korzystającego z osobliwego zestawu odpadów przemysłowych i instrumentów etnicznych oraz toruńskiego duetu HATI - projektu bazującego na brzmieniu etnicznych instrumentów akustycznych oraz zbudowanych lub przystosowanych z odzysku przez samych muzyków, łączącego w sobie zainteresowania współczesną muzyką akustyczną oraz rytualną i medytacyjną.
Muzycy będą promować wspólnie nagraną płytę pt. "HATI vs. Z'EV #1", która ukaże się niebawem we włoskiej wytwórni Ars Benevola Mater.
O muzykach:
Z'EV (Stefan Joel Weisser) urodził się w 1951 r. w Los Angeles. W wieku 3 lat zaczął grać na instrumentach perkusyjnych, swój pierwszy zestaw perkusyjny zbudował gdy miał 6 lat, profesjonalne występy odbywał już jako dwunastolatek. W latach 60. udzielał się w garażowych zespołach Los Angeles. Studiował sztuki plastyczne i poezję. Od końca lat 60. zgłębiał struktury rytmiczne i muzykę perkusyjną Ghany (ludu Ewe), Indii Południowych (Tala) i Bali (Gamelan).
W latach 70. był jednym z założycieli ruchu kulturowego znanego jako "industrial" - organizując wieczory poetyckie, performance oraz występując od 1977 r. z solowymi koncertami. W industrialny kontekst wpisał się jako bodaj najbardziej charyzmatyczny szaman ery przemysłowej - samotny bębniarz, korzystający z osobliwego zestawu instrumentów etnicznych i odpadów przemysłowych. Z'EV ze swoją muzyką występował w ponad 100 miastach - w Europie, Ameryce i Japonii. Przedstawił też kilkadziesiąt instalacji i przeprowadzał warsztaty artystyczne. Tworzył dzieła multimedialne, łączące muzykę, performance, video i teatr. Współpracował z teatrami oraz z takimi artystami i grupami jak: Glenn Branca, Chris Watson (ex Cabaret Voltaire), Genesis P-Orridge (Psychic TV), Fennesz czy K.K. Null.
Śmiało można uznać tego artystę za jednego z najwybitniejszych i najbardziej oryginalnych perkusjonistów współczesnych, a jego działalność w wyjątkowy sposób wpisuje się w kontekst współczesnej muzykoterapii.
HATI (trance-gong-drone-music) to projekt muzyczny bazujący na brzmieniu instrumentów akustycznych - tradycyjnych oraz zbudowanych lub przystosowanych z odzysku przez samych muzyków. HATI łączy w sobie zainteresowania m.in. współczesną muzyką akustyczną oraz rytualną i medytacyjną z różnych stron świata. Podczas wystąpień na żywo, oprócz dźwięków wydobywanych przez muzyków z rozbudowanego zestawu instrumentów akustycznych, uwagę przykuwa także sam aspekt wizualny całości. Dotychczas duet HATI opublikował 3 płyty.
22.04 - Wrocław - Ośrodek Działań Artystycznych "Firlej", ul. Grabiszyńska 56