16 grudnia 2005 (piątek), godz. 20:00
(Archiwum)

Kabaret Klaps

Spektakl "Zielony Telefon" jest propozycją estradową o szczególnych walorach komediowych. To mądry i celny żart z codzienności jaka nas otacza, z sytuacji, które w życiu każdego z nas pojawiły się, bądź pojawią.

To collage skeczu, etiudy i piosenki. Żart stosowany jako narzędzie refleksji nad samym sobą i otoczeniem. Jest to kabaret-spektakl, w którym za pomocą środków teatralnych i estradowych artyści przedstawiają życie polskiej rodziny.

Tłem żartów są relacje małżeńskie i pokoleniowe, czyli historie rodzinne.

Klaps odkrywa je i ośmiesza, a w rezultacie pomaga dostrzec je każdemu w sobie.

Klaps to kabaret nie tylko śmieszny i zabawny, ale również inteligentny i subtelny, acz czasem wyraźnie prowokujący .

Założycielem kabaretu jest Stefan Brzozowski - artysta estrady, aktor i komik. Od 25 lat na scenach kabaretów i teatrów w całej Europie.

Od wielu lat współtworzy kabaret z angielskimi i niemieckimi aktorami, prezentując skecze podczas rejsów na statkach pasażerskich. Pochodzi z rodziny artystycznej od siedmiu pokoleń pracującej na scenie.

Ewelina Ciszewska - dyplomowana aktorka pantomimy, w 2000 r. ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 1996 r. współpracuje z Teatrem Formy.

Obecnie w PWST we Wrocławiu. Laureatka stypendium w dziedzinie Kultury i Sztuki, przyznawanego młodym, utalentowanym Wrocławianom.

Brała udział w polskich i międzynarodowych festiwalach teatralnych m.in.: Festival d'Avignon we Francji, w Hiszpanii, w Rosji, Holandii, Niemczech, w Szwecji, na Białorusi i Słowacji.

Prowadzi warsztaty pantomimy i ekspresji ruchowej w kraju i

za granicą. 

Michał Dawidowicz - absolwent ASP we Wrocławiu, aktor Pantomimy i odtwórca ról w wielu spektaklach teatralnych. Aktualnie

gra w spektaklu "Pustynia" w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Dorota Brzozowska - od 24 lat tworzy własne programy estradowe i teatralne, zapraszając do udziału w nich wielu znakomitych artystów.

 

Uznana przez "Rzeczpospolitą" za jedną z niewielu wybitnych twórców programów dla dzieci i młodzież . Tegoroczny spektakl świąteczny prezentowany w Teatrze Ateneum w Warszawie uzyskał miano wyjątkowego wydarzenia artystycznego.

 

W roku 2002 założyła grupę teatralną "Compania Curioso"

 

W spektaklu "Zielony telefon" jako gość specjalny wystąpi

Wojtek Bauman.

 

Bilety dla studentów 10 zł.

 


ostatnia aktualizacja: 2005-12-09
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy we Wrocławiu i okolicy
14 stycznia 2026 (środa), godz. 22:00
Quentin Tarantino Soundtracks
15 stycznia 2026 (czwartek), godz. 20:00
J.J. Trio & Sylwia Rubin
15 stycznia 2026 (czwartek), godz. 22:30
Blue Jam Session
16 stycznia 2026 (piątek), godz. 18:00
Muzyka K-POP
16 stycznia 2026 (piątek), godz. 19:00
Soul JukeBox by Paulina Gołębiowska
16 stycznia 2026 (piątek), godz. 20:00
Koncert przy świecach: Muzyka z Naruto
16 stycznia 2026 (piątek), godz. 22:00
Soul JukeBox by Paulina Gołębiowska
16 stycznia 2026 (piątek), godz. 23:59
Late Night Jazz Jam Session - darmowe wejście
17 stycznia 2026 (sobota), godz. 15:00
C’est la vie by Ola Madziara
Polityka Prywatności