Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
Serwis Knajpowo Wrocław - dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Wrocław


Zapraszamy do nowego serwisu
Organizacje Studenckie
 

Klub Płetwonurków Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu

ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

WSB, jako jedyna uczelnia prywatna na terenie Dolnego Śląska, od 2002 r. prowadzi profesjonalny Klub Płetwonurków AquaGlobe. W ciągu roku akademickiego studenci pilnie ćwiczą na basenie i poznają techniki nurkowania, by później zetknąć się z tajemnicami życia podwodnego na wyjazdach nurkowych za granicę lub w krajowych akwenach. W WSB studiują ludzie z pasją, którzy chcą maksymalnie czerpać z życia! W takim razie to sport dla nich!

Spotkania klubu odbywają się raz w tygodniu, w środy w WSB i w tym samym dniu na 25 m basenie krytym (przy ul. Toruńskiej – k. lodowiska, basen przyszkolny) w godzinach 19.45 – 22.00 (20.15 – wejście do wody). Kompleksowo uczymy technik nurkowania – od obsługi sprzętu, teorii po praktykę. Każdy stopień nurkowy: od podstawowego, przez zaawansowanego nurka, nurka ratownika aż do mistrza nurkowego. Dla bardziej zaawansowanych przewidziane są również nurkowania wrakowe, nocne, podlodowe, nawigacyjne na specjalnych mieszankach oddechowych i suchym skafandrze! Wszystkie kursy prowadzone są w systemie PADI (największej organizacji nurkowej) i kończą się wydaniem certyfikatu nurkowego, honorowanego na całym świecie.

Dodatkowo przewidziane są zajęcia dla osób nienurkujących: Pierwsza Pomoc Przedmedyczna oraz Wtórna Pomoc Przedmedyczne kurs EFR (Emergency First Response) prowadzonego wg. wytycznych Światowej Organizacji ds. Resuscytacji.

Basen dla klubowiczów jest dostępny od października do maja.


 
Polityka Prywatności