Archiwum
08 kwietnia 2010 (czwartek)
Bolesław Prus kpił z nazwy „pocztówka”, a obejrzenie wystawy kilku tysięcy pocztówek wydawało mu się męczarnią. Może powodowała nim zazdrość? Bo w konkursie na nazwę dla karty z obrazkiem wysyłanej pocztą wygrała propozycja Henryka Sienkiewicza – „pocztówka”.
08 kwietnia 2010 (czwartek)
Rok 2010 został ogłoszony Rokiem Chopinowskim. Muzeum Poczty i Telekomunikacji także przyłącza się do obchodów i przygotowuje okolicznościową wystawę.
25 marca 2010 (czwartek)
To już ostatni dzień wystawy "Element Chaosu" we wrocławskim BWA. Malarstwo Jakuba Rebelki to przykład malarskiego wielogłosu, ciągłego ruchu, nieustannego dopowiadania; artysta doskonale odnajduje się w procesie mnożenia detali, jego malarstwo dojrzewa na płótnie, jest niedomknięte, a przez to podatne na skrajnie różne sposoby interpretacji.
21 marca 2010 (niedziela)
Gabriela Kaziuk, studentka IV roku Filologii Polskiej, fotoholiczka. Dwa lata temu przestała egzystować według ogólnie przyjętych zasad. Jej życie stało się podporządkowane kadrom, światłu oraz barwom tęczy. Czasami w jej oddech wkrada się szarość. Ciągle myśli o lepszym dniu.
11 marca 2010 (czwartek), godz. 19:00
Zapraszamy na wernisaż wystawy "Element Chaosu" we wrocławskim BWA. Wernisaż i spotkanie z autorem prac: Jakubem Rebelką oraz Piotrem Machłajewskim odbędzie się 11 marca 2010 (czwartek) o godz. 19.00. Będzie ono połączone z promocją artbooku prac artysty, zatytułowanego "Element chaosu", wydanego przez Kulturę Gniewu i Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze. Wystawa potrwa do 25 marca 2010.
05 marca 2010 (piątek)
Całość ma odnosić się do przestrzeni wewnętrznej, z której czerpię inspirację dla swojego malarstwa. Ma być swoistym „wbiciem siekierki” i obserwacją tego, co wypłynie.
26 lutego 2010 (piątek)
"Nieskończoność" to tytuł najnowszej wystawy Wojciecha Gilewicza w Galerii Entropia, w której autor odkrywa oblicze swojego malarstwa in progress.
19 lutego 2010 (piątek)
Zapraszamy na wystawę pokonkursową „170 lat fotografii”, która będzie otwarta w dniach 5 – 19 lutego 2010 r. w ODA "Firlej" (Wrocław, ul. Grabiszyńska 56). Wernisaż odbędzie się 5 lutego (piątek) o godz. 18.00. Wstęp wolny.
19 lutego 2010 (piątek)
Wrocławska BWA zaprasza na wystawę fotograficzną pt. BIOLOGIA CHEMIA FIZYKA. "To chwytliwy w swoim sentymentalnym brzmieniu tytuł. Całkiem jednak możliwe, iż poprzez niego łatwiej przywołać najbardziej proste, a mimo to fundamentalne kwestie, które ciężko uchwycić wielkimi słowami i narracjami." Tak o wystawie mówią Waldemar Pranckiewicz, Łukasz Rusznica, Krzysztof Solarewicz - autorzy zdjęć.
13 lutego 2010 (sobota)
Jej praktykę niechętnie nazywa się projektowaniem graficznym. Najbardziej znane są jej prace graficzne - rysunki, których kontur wypełnia czarna plama. Najnowsza instalacja na indywidualnej wystawie Monica jest przeniesieniem graficznych konceptów i znaków do rzeczywistości trójwymiarowej.
09 lutego 2010 (wtorek)
Krzysztof Winnicki studiował filologię polską i teologię we Wrocławiu. Członek artystycznej grupy początku lat 90-tych-Karuzela Braders oraz malarz,rysownik i grafik, który od 10 lat uprawia technikę serigrafii wraz z grafiką komputerową.
03 lutego 2010 (środa)
W ramach projektu: „Miejsce Dla Sztuki w Firleju” zapraszamy na kolejny wernisaż. Tym razem swoją twórczość zaprezentuje Bartek Zamarek. Spotkanie będzie połączone z koncertem wrocławskiego zespołu Sahara.
10 stycznia 2010 (niedziela)
Około 100 prac, z 270 jakie ofiarowało na tegoroczną akcję charytatywną "Bliźniemu swemu..." 239 wybitnych artystów będzie można od środy oglądać w Muzeum Sztuki Mieszczańskiej we Wrocławiu. Wystawa poprzedzi aukcję pod tym samym tytułem, która odbędzie się 21 marca 2010 roku w Rzeszowie.
31 grudnia 2009 (czwartek)
W dniach 3-11 lipca 2009 roku w Szklarskiej Porębie – historycznym ośrodku hutnictwa szkła, odbył się II Międzynarodowy Plener Szkła Artystycznego Ekoglass Festiwal, w którym udział wzięli wybitni artyści z Polski, Czech i Słowacji.
21 grudnia 2009 (poniedziałek)
Wystawa ma na celu przybliżenie sytuacji politycznej, ekonomicznej i społecznej Autonomii Palestyńskiej, kultury arabskiej oraz konfliktu na Bliskim Wschodzie. Wystawa składać się będzie z autorskich zdjęć Karoliny Mrozek, członka Koła i Towarzystwa Naukowego „Nadzieja-Hatikvah” działającego przy Uniwersytecie Wrocławskim, obrazujących wyżej wymienione aspekty plus opis, mający stanowić podwaliny pod dalsza analizę.
17 grudnia 2009 (czwartek)
Istnieje wiele rodzajów skaleczeń niewidocznych dla oka. Kaleczymy się o gładkie ściany, emalię w zlewie i koszulki 100% bawełny. A najbardziej o siebie nawzajem. Odnoszę wrażenie, że całe życie się drapię.
30 listopada 2009 (poniedziałek)
We wrocławskim Muzeum Poczty i Telekomunikacji w ramach „Wystawy jednego eksponatu” - najdroższy znaczek PRL-u. W filatelistyce najbardziej poszukiwane i najcenniejsze zawsze były znaczki z błędami – w napisie lub rysunku. Najbardziej znanym przykładem jest tzw. „błękitny Mauritius” z 1847 r., którego obecna wartość rynkowa wynosi ok. 2 milionów funtów.
22 października 2009 (czwartek), godz. 18:00
Prezentowane w Firleju czarno-białe fotografie zrobione zostały za pomocą aparatu otworkowego, wykonanego przez Mateusza Palkę własnoręcznie. Jego konstrukcja została maksymalnie uproszczona, a jedyne dwa materiały użyte do jego produkcji to czarna tektura oraz taśma. Forma aparatu wymuszała stosowanie długich czasów naświetlania, dochodzących zazwyczaj do ok. 30 minut.
17 października 2009 (sobota)
Zapraszamy na Internetowe Targi Nieruchomości
Rozpoczynające się 12 października Targi potrwają tydzień. Poszukujący lokum mogą liczyć na nowoczesne prezentacje deweloperów i możliwość kontaktu z autorami interesujących ofert.
09 października 2009 (piątek)
Od 25 września do 9 października w Dolnośląskim Centrum Informacji Kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu będzie można zobaczyć wystawę „Mój świat” Pawła Brama, która jest organizowana w ramach Dolnośląskiej Akademii Plastycznej i Lekcji Kultury - projektów realizowanych przez dział edukacji kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki.
27 września 2009 (niedziela)
Hala Produkcyjna, to projekt podsumowujący 5 lat Graffiti Non Stop we Wrocławiu.
25 września 2009 (piątek), godz. 18:00
Michał Ćwiek interesuje się szeroko pojętym street-artem. Inspiruje go świat graffiti, estetyka miejskiego pejzażu, ruch, zmienność i dynamizm. Preferuje mocne, efektowne działania na dużych formatach. Cechą charakterystyczną jego obrazów jest nietypowe posługiwanie się szablonami, które sporządza korzystając z własnych fotografii.
22 września 2009 (wtorek)
Centrum Kultury AGORA oraz Instytut Astronomiczny Uniwersytetu Wrocławskiego - w ramach Międzynarodowego Roku Astronomii 2009 oraz XII DOLNOŚLĄSKIEGO FESTIWALU NAUKI - zapraszają 22 września na otwarcie wystawy fotografii Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego ZAGINIONE NIEBO oraz wykład dr. Sylwestra Kołomańskiego zatytułowany ZNIKAJĄCA DROGA MLECZNA.
21 września 2009 (poniedziałek)
Hala Produkcyjna, to projekt podsumowujący 5 lat Graffiti Non Stop we Wrocławiu.
04 września 2009 (piątek), godz. 12:00
Pierwszego września obchodzimy siedemdziesiątą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu także chce upamiętnić to wydarzenie i przygotowuje wystawę, składającą się z dwóch części „Prasa donosi ... rok 1939 – ostatnie dni pokoju” oraz „Łączność podczas wojny”.