Archiwum
08 marca 2011 (wtorek)
Z myślą o studentach jak i absolwentach Politechniki Wrocławskiej już po raz XV Fundacja MANUS organizuje przedsięwzięcie mające na celu pomóc w zapoznaniu się z rynkiem pracy i znalezieniu zatrudnienia.
06 marca 2011 (niedziela)
Od 4 lutego Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza na druga wystawę z cyklu „Patio Młodych”. Tym razem swoje prace zaprezentuje przedstawiciel młodego pokolenia grafików, Tomasz Pietrek. Artysta urodził się w 1980 roku, w latach 2002-2007 studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
05 marca 2011 (sobota)
Cykl "Trzy minuty dla jazzu" liczy ponad 100 wyselekcjonowanych fotografii. Jest wciąż otwarty - nowe koncerty, nowi artyści... Zdjęcia powstają najczęściej w 3 pierwszych minutach koncertów i pomimo tak krótkiego czasu i wielu utrudnień są bardziej portretami niż dokumentami.
03 marca 2011 (czwartek)
Biuro Karier Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza wszystkich studentów i absolwentów uczelni wyższych na kolejną – XIV edycję Międzyuczelnianych Targów Pracy PROFESJA.
20 lutego 2011 (niedziela)
„Moje sny bywają niczym motyle, wirujące, delikatne, nadlatują niespodziewanie chmarą i zanim się im dokładniej przyjrzę, już gdzieś znikają. Czasami jednak zdarza się, że sny przypominają ćmy krążące w mojej głowie jak wokół żarówki. Mnożą się z nadejściem nocy i nie dają się odpędzić. Nie są piękne i porywające jak kolorowe motyle, lecz nachalne i nie dające spokoju, jak zbłąkane dusze.
06 lutego 2011 (niedziela)
Tomasz Tomaszewski jest jednym z najbardziej znanych polskich fotografów. Jego zdjęcia prezentowane były na całym świecie - w Nowy Jorku, Paryżu, Berlinie, Tokyo, Amsterdamie, Tel Avivie, Toronto i wielu innych miastach, a liczne autorskie fotoreportaże publikowały prestiżowe pisma, m.in. Stern, New York Times, Vouge, Zeit Magazine czy National Geographic.
19 stycznia 2011 (środa)
Tym razem w przestrzeni Firleja zaprezentowany zostanie cykl fotograficzny, którego autorką jest Dorota Wróblewska. Zestaw zdjęć wchodzących w skład projektu „Dreamland” otrzymał wyróżnienie w paryskim konkursie Prix de la Photographie 2007. Podczas wernisażu wyświetlony zostanie slideshow APARATKI.PL.
12 stycznia 2011 (środa)
Targi Uczelni Wyższych, których pierwsza odsłona odbyła się na początku roku 2010,a następna przewidziana jest na 11-12 stycznia 2011. Wrocławski Indeks to pierwsze w Polsce targi edukacyjne organizowane samodzielnie przez zainteresowane uczelnie wyższe. Pod wspólnym pomysłem podpisało się sześć uczelni publicznych i siedem prywatnych ze stolicy Dolnego Śląska.
12 stycznia 2011 (środa)
Targi — organizowane z inicjatywy wrocławskich szkół wyższych — mają na celu prezentację Wrocławia jako atrakcyjnego miejsca do studiowania, a także jako silnego ośrodka akademickiego, gwarantującego studentom dostęp do najlepszej wiedzy. Podczas „Wrocławskiego Indeksu” uczniowie będą mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z ofertą dydaktyczną 25 uczelni, w tym Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania "Copernicus".
11 stycznia 2011 (wtorek)
Targi Uczelni Wyższych, których pierwsza odsłona odbyła się na początku roku 2010,a następna przewidziana jest na 11-12 stycznia 2011. Wrocławski Indeks to pierwsze w Polsce targi edukacyjne organizowane samodzielnie przez zainteresowane uczelnie wyższe. Pod wspólnym pomysłem podpisało się sześć uczelni publicznych i siedem prywatnych ze stolicy Dolnego Śląska.
11 stycznia 2011 (wtorek)
Targi — organizowane z inicjatywy wrocławskich szkół wyższych — mają na celu prezentację Wrocławia jako atrakcyjnego miejsca do studiowania, a także jako silnego ośrodka akademickiego, gwarantującego studentom dostęp do najlepszej wiedzy. Podczas „Wrocławskiego Indeksu” uczniowie będą mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z ofertą dydaktyczną 25 uczelni, w tym Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania "Copernicus".
03 stycznia 2011 (poniedziałek)
W grudniu galeria ImpArt zaprasza na wystawę fotografii Patrycji Dołowy. Autorka ma na swoim koncie wiele udanych realizacji w formie cykli. Wrocławska ekspozycja będzie przeglądem jej dotychczasowej twórczości pod wspólnym mianownikiem, zawartym w tytule - "Ukryte historie". To będzie pasjonujące dla odbiorcy odkrywanie znaczeń i symboli.
02 stycznia 2011 (niedziela)
Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza na pierwszą wystawę z cyklu „Patio młodych”, czyli prezentacji młodej wrocławskiej sztuki. Na przysłowiowy pierwszy ogień duże uderzenie – Natalia O.! Natalia O. (właściwie Natalia Okoń – Rudnicka) urodziła się, mieszka i tworzy we Wrocławiu.
15 grudnia 2010 (środa)
Damian Chrobak, ur. 1977r w Jastrzębiu. Od 2004 roku mieszka w Londynie. Świadomie zainteresował się fotografią jeszcze przed wyjazdem w 2003 roku. Przez pewien czas studiował w warszawskiej Akademii Fotografii, którą jednak porzucił będąc przekonany, że to właśnie doświadczenie w fotografowaniu na ulicy nauczy go więcej, niż najlepsza szkoła.
05 grudnia 2010 (niedziela)
Początek grudnia we Wrocławiu należeć będzie do literatury. Podczas 19. edycji Wrocławskich Promocji Dobrych Książek swoją prozę podpiszą m.in.: Wojciech Kuczok, Olga Tokarczuk, Robert Makłowicz i Jacek Dukaj. Wrocław ugości dwóch reżyserów i pisarzy – Lecha Majewskiego i Janusza Majewskiego. Poznamy laureatów Pióra Fredry. Ruszy też Salon Angelusa, a Małe Instrumenty zagrają Chopina. Swój czas będą mieć również najmłodsi. Zapraszamy na czwarty dzień promocji!
04 grudnia 2010 (sobota)
4 grudnia uroczystym wernisażem rozpocznie się wystawa Kontrawersje, organizowana przez Fundację Na Rzecz Kultury OTTENBREIT przy pomocy restauracji „Pałacyk”, mieszczącej się w Pałacu Schaffgotschów.
04 grudnia 2010 (sobota)
Początek grudnia we Wrocławiu należeć będzie do literatury. Podczas 19. edycji Wrocławskich Promocji Dobrych Książek swoją prozę podpiszą m.in.: Wojciech Kuczok, Olga Tokarczuk, Robert Makłowicz i Jacek Dukaj. Wrocław ugości dwóch reżyserów i pisarzy – Lecha Majewskiego i Janusza Majewskiego. Poznamy laureatów Pióra Fredry. Ruszy też Salon Angelusa, a Małe Instrumenty zagrają Chopina. Swój czas będą mieć również najmłodsi. Zapraszamy na trzeci dzień promocji!
03 grudnia 2010 (piątek)
Początek grudnia we Wrocławiu należeć będzie do literatury. Podczas 19. edycji Wrocławskich Promocji Dobrych Książek swoją prozę podpiszą m.in.: Wojciech Kuczok, Olga Tokarczuk, Robert Makłowicz i Jacek Dukaj. Wrocław ugości dwóch reżyserów i pisarzy – Lecha Majewskiego i Janusza Majewskiego. Poznamy laureatów Pióra Fredry. Ruszy też Salon Angelusa, a Małe Instrumenty zagrają Chopina. Swój czas będą mieć również najmłodsi. Zapraszamy na drugi dzień promocji!
02 grudnia 2010 (czwartek)
Początek grudnia we Wrocławiu należeć będzie do literatury. Podczas 19. edycji Wrocławskich Promocji Dobrych Książek swoją prozę podpiszą m.in.: Wojciech Kuczok, Olga Tokarczuk, Robert Makłowicz i Jacek Dukaj. Wrocław ugości dwóch reżyserów i pisarzy – Lecha Majewskiego i Janusza Majewskiego. Poznamy laureatów Pióra Fredry. Ruszy też Salon Angelusa, a Małe Instrumenty zagrają Chopina. Swój czas będą mieć również najmłodsi.
30 listopada 2010 (wtorek)
"Pola Pamięci. Osobowice 1945-1956" to wystawa IPN poświęcona straconym i zmarłym w dolnośląskich więzieniach w okresie stalinizmu. Ekspozycja liczy 41 plansz poświęconych osobom straconym i zmarłym w więzieniach dolnośląskich w okresie stalinizmu.
21 listopada 2010 (niedziela)
W Muzeum Poczty i Telekomunikacji tym razem wystawa bardzo osobista. Wystawa ponad stu ręcznie malowanych kopert, które można śmiało zakwalifikować do nurtu mail artu. Ich autorem jest Paweł Jakubowicz (1906 – 1987), a koperty skrywały korespondencję do przyjaciół i rodziny, a przede wszystkim do córki - Janiny.
17 listopada 2010 (środa)
Maciej Stawiński (ur. 1953) - fotografik, kurator wystaw, autor projektów artystycznych. Zajmuje się także dydaktyką fotografii. Uprawia autorską koncepcję fotografii. Obszarem jego zainteresowań jest szeroko pojęta problematyka tożsamości kulturowej i społecznej.
12 listopada 2010 (piątek)
Jak wyglądała Marianna Orańska dwieście lat po jej urodzinach i przeniesiona w przeszłość ekipa telewizyjna? Przekonamy się podczas wernisażu wystawy fotografika Tomasza Wolaka. Zapraszamy w czwartek 21 października o godz. 18.00
10 listopada 2010 (środa)
Projekt „Il Vangelo secondo i reprobi” gromadzi artystyczne postawy, które korespondują z oryginalną w twórczości Pier Paolo Pasoliniego wizją dotyczącą religii i religijności. Ich konsekwencją są często zaskakujące reinterpretacje dobrze znanych symboli i ujawnianie pomijanych dotąd znaczeń. Zaproszeni artyści zajmują się eksploracją marginesu – nie tylko katolickiego – wyparcia. Ten projekt to szczególny hołd złożony włoskiemu reżyserowi.
07 listopada 2010 (niedziela)
Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza na wyjątkowe spotkanie z twórczością Józefa Hałasa. Samego artysty przedstawiać nie trzeba, jego nazwisko hipnotyzuje nie tylko kolekcjonerów sztuki współczesnej, ale przede wszystkim wszystkich tych, którzy interesują się sztuka w ogóle.