NEWSY Wrocław
i dolnośląskie

tag
Okres wakacji to wbrew pozorom wytężony czas pracy na uczelniach wyższych. W Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu trwają właśnie intensywne przygotowania do przyjęcia na studia ponad 200 obcokrajowców.
Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu zaprasza na studia I i II stopnia oraz na podyplomowe. Nie czekaj, zapisz się już dziś. Rekrutacja nadal trwa.
Kamil Fuławka z Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu został laureatem konkursu Diamentowy Grant. Student psychologii zajął się kwestiami związanymi z podejmowanie decyzji. Jego projekt pt. „Interakcja procesów afektywnych i zdolności numerycznych w procesie podejmowania decyzji w warunkach ryzyka. Próba empirycznej weryfikacji założeń ogólnego modelu podejmowania decyzji” otrzymał dofinansowanie w wysokości 194 766 zł.
Dzielenie się wolnymi miejscami w samochodzie, popularnie zwane carpoolingiem, to jedno z najpopularniejszych, alternatywnych form podróżowania na świecie, a tym samym działanie przyczyniające się do ochrony środowiska. Zamiast wozić powietrze w aucie, można umawiamy się przez internet z osobami, które jadą w tym samym kierunku i są chętni podróżować z nami i dzielić się wolnym miejscem w samochodzie.
Nawet kilkaset nadsyłanych CV w odpowiedzi na ofertę pracy – to nie realia nowojorskie, ale… wrocławskie. W sytuacji gdy z aplikujących na jedno stanowisko można by sformować cały batalion, przestaje dziwić renesans targów pracy. W marcu we Wrocławiu odbędzie się kilka dużych imprez, na których potencjalni pracodawcy i pracownicy spotkają się twarzą w twarz. A wszystko to w erze dominacji maili i sms-owej korespondencji.
Celem Konkursu Językowego „Językiada 2014/2015” jest wyłonienie studentów z najlepszą znajomością języków obcych oraz związanej z nimi kultury. Konkurs sprawdza wiedzę i umiejętności w sześciu kategoriach językowych. Są to: - angielski, - niemiecki, - francuski, - włoski, - hiszpański, - rosyjski. Będzie można sprawdzić swoje umiejętności posługiwania się językiem w mowie i w piśmie, a także podstawową wiedzę na temat kultury krajów, w których używane są poszczególne języki.
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania Copernicus zaprasza na studia podyplomowe Akademia sieciowa Cisco. Rekrutacja odbywa się całorocznie, na podstawie kolejności zgłoszeń.
Teresa Domaszewska, studentka Politechniki Wrocławskiej, została finalistką w międzynarodowym konkursie Absolwent Roku 2014 organizowanym przez wyszukiwarkę ofert pracy Adzuna. Setki utalentowanych polskich studentów zgłosiło się do walki w konkursie, jednak to Teresa Domaszewska wygrała etap krajowy i zagwarantowała sobie uczestnictwo w finale wraz z kandydatami z Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Rosji oraz Brazylii.
Magdalena Masnyk, studentka kierunku grafika we wrocławskim Wydziale Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, została laureatką konkursu Young Bloods 2014.
Już nie tylko zajęcia prowadzone w murach Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie, ale również i współpraca w ramach wymiany międzynarodowej jest istotnym elementem kształcenia realizowanego przez lubińską Uczelnię. Stąd też najbliższy wyjazd studentów Pedagogiki Resocjalizacyjnej i Socjoterapii do Bratysławy.
19 marca br. na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się drugie seminarium z cyklu „Dzień dobry biznes”, promujące inicjatywę JEREMIE wśród dolnośląskich studentów i absolwentów. Organizatorem spotkania był Bank Gospodarstwa Krajowego, pełniący rolę Menadżera Dolnośląskiego Funduszu Powierniczego oraz Uniwersytet Wrocławski.
Dynamiczny rozwój technologii oraz jego przełożenie na naszą codzienność z roku na roku kreuje coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów z sektora IT, którzy nie tylko zarządzają tym technologicznym dorobkiem, ale również go tworzą.
Już po raz osiemnasty wybitni studenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zostali wyróżnieni w Rankingu Najlepsi z Najlepszych.
Na pewno słyszeliście o popularnych kartach multisport. Są one z reguły dofinansowywane przez pracodawców. Chcielibyście taką mieć? Proszę bardzo. We Wrocławiu dostępny jest już program „BeActive” dla studentów.
Wrocławski oddział Nokia Siemens Networks w wakacje otwiera swoje drzwi dla studentów – na chętnych czekają płatne praktyki oraz stanowiska tzw. „working students”. Poszukiwani są programiści pracujący w języku C++.
To już kolejny wyjazd członków prężnie działającego Koła Naukowego i Geologów Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie. Po m.in. kopalniach gipsu, węgla kamiennego, stacji ratownictwa i odwiertach przyszedł czas na lokalne przedsiębiorstwo – KGHM Zanam. To pierwszy wyjazd Koła Naukowego GiG lubińskiej Uczelni pod przewodnictwem nowego Prezesa – Przemysława Stępnia.
Rozpoczęła się I edycja Programu Edukacyjnego getSMarTer, skierowanego do studentów kierunków informatycznych Politechniki Wrocławskiej. Celem Programu jest umożliwienie studentom zdobycia wiedzy nie tylko teoretycznej, ale i praktycznej, a ponadto poznania codziennej pracy specjalistów IT w wiodących w branży firmach. Program Edukacyjny getSMarTer potrwa do stycznia 2015 roku.
30 Studentów Wyższej Szkoły Handlowej uczyło się od Roba Davidsona - jednego z największych specjalistów branży eventowej na świecie.
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom rynku pracy oraz sygnałom jakie władze Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie otrzymywały zarówno z zewnątrz, jak również od samych studentów, stworzono specjalną zakładkę na stronie internetowej UZZM – tzw. Strefę Zawodową UZZM.
W marcu Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego w Lubinie proponuje swoim studentom spotkanie z doradcą zawodowym. Będzie to niezwykła okazja do konsultacji i porad dotyczących drogi zawodowej.
Nie od dziś wiadomo, że zajęcia praktyczne są bardzo ważnym elementem uzupełniającym kształcenie na Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie. A jeśli można połączyć rozrywkę z pożytecznym – to chyba nie ma lepszej i milszej formy zajęć dla studentów pedagogiki, jak warsztaty z dziećmi. W tym też celu 3 lutego br. studentki III roku Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej zorganizowały nietypowe zajęcia.
Nowy rok akademicki rozpoczął się dla studentów kierunku Pedagogika Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie bardzo pracowicie. Oprócz wiedzy zdobywanej w murach UZZM, uczestniczyli oni w zajęciach terenowych.
Studenci I roku Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie są już prawowitymi żakami UZZM. A to za sprawą brawurowego przejścia przez otrzęsiny studenckie, które odbyły się 17 listopada br.
Kręgle kokosowe, taniec plemienny, przebrania rodem z plemion afrykańskich – to tylko niektóre atrakcje jakie czekają na studentów I roku Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie podczas otrzęsin plemiennych. W tym roku Samorząd Studencki przygotował dla uczestników imprezy zabawę pod hasłem „HAKUNA MATATA, czyli plemienne otrzęsiny”.
Naukowe Towarzystwo Informatyki Ekonomicznej ogłosiło wyniki XVI Konkursu Prac Dyplomowych z dziedziny Informatyki Ekonomicznej. W grupie prac magisterskich pierwsze miejsce zajęła studentka Uniwersytetu Ekonomicznego.
Miło nam poinformować, iż Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu otrzymała wpis do wykazu ośrodków szkolących, przygotowujących do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie drogowym.
Projekt studentów dotyczący rekultywacji żwirowni "Szczytniki" pod Legnicą pt. "A comprehensive inventory of fauna and flora of the Mine 'Szczytniki' and preparation guidelines for rehabilitation" zakwalifikował się do międzynarodowego etapu konkursu „Quarry Life Award” organizowanego przez HeidelbergCement Group.
Maj i czerwiec to „gorączkowy” okres na uczelniach wyższych, bowiem wówczas rozpoczyna się rekrutacja, która trwa na większości uczelniach do połowy września. To także w tym czasie – zwłaszcza w połowie czerwca – przybiera ona jeszcze bardziej na intensywności. Jest to czas, w którym wszystkie uczelnie starają się prześcigać w „grze o studenta”.
Wrocławianie, którzy wrócili z wyjątkowo długiej i słonecznej majówki, mogą już podziwiać wielki portret wrocławskich studentów, który z początkiem miesiąca pojawił się na ulicy Świdnickiej.
Już w dniach 11-13 maja Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski oraz Erasmus Student Network sekcja Politechnika Wrocławska współorganizują IX zjazd zagranicznych studentów z całej Polski będących na międzynarodowej wymianie z programu LLP Erasmus.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności