NEWSY Wrocław
i dolnośląskie

tag
Na Politechnice Wrocławskiej, odbyła się uroczystość podpisania porozumienia o współpracy i wymianie akademickiej pomiędzy Missouri University of Science and Technology oraz Politechniką Wrocławską. Umowę parafowali: JM Rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Tadeusz Więckowski oraz Dr. Stewart Gillies z Wydziału Inżynierii Górniczej Missouri S&T.
80 osób z 20 państw weźmie udział w VI Międzynarodowej Konferencji "Physics Teaching in Engineering Education" (PTEE), która rozpocznie się 10 września w Instytucie Fizyki Politechniki Wrocławskiej.
Do czerwca 2011r. Biuro Karier Politechniki Wrocławskiej będzie realizowało projekt „Lepsze przygotowanie studentów i absolwentów Politechniki Wrocławskiej do wejścia na rynek pracy” współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Udział w projekcie daje możliwość poznania rynku pracy dla inżynierów, spotkań z pracodawcami na Uczelni, indywidualnego zaplanowania kariery zawodowej, nabycia praktycznych umiejętności interpersonalnych potrzebnych do znalezienia pracy oraz uzyskania certyfikatu potwierdzającego podniesienie kompetencji interpersonalnych.
W gmachu głównym Politechniki Wrocławskiej odbyła się uroczystość podpisania porozumienia o współpracy w obszarze rozwoju nowoczesnych technologii informacyjnych pomiędzy Politechniką Wrocławską a Microsoft Polska.
Politechnika Wrocławska przedstawi I listę kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na stacjonarne studia I stopnia oraz I listę rezerwową. W dniach 9-15 lipca br. przyjmowane będą dokumenty od kandydatów z I listy zakwalifikowanych do przyjęcia. Ogłoszenie listy przyjętych, II listy zakwalifikowanych do przyjęcia, II listy rezerwowej oraz listy nieprzyjętych nastąpi 17 lipca.
Od 1 lipca na Politechnice Wrocławskiej można oglądać wystawę "Wacław Zalewski - kształtowanie konstrukcji", poświęconą działalności jednego z najwybitniejszych konstruktorów na świecie, twórcy m.in. katowickiego Spodka i warszawskiego "Supersamu".
Amerykański gigant informatyczny Google będzie szkolić studentów Politechniki Wrocławskiej - informuje biuro prasowe uczelni.
Ponad 160 studentów przedstawi swoje dokonania naukowe podczas VII Konferencji Naukowej Studentów, która odbędzie się między 18 a 20 maja na Politechnice Wrocławskiej. Hasłem, które przyświeca tegorocznej edycji jest "Człowiek-Cywilizacja-Przyszłość".
Wrocławscy inżynierowie ulepszyli technologię lutowania narzędzi dla przemysłu leśnego i kamieniarskiego. Spełnia ona w produkcji narzędzi zasadniczą rolę, zwiększając ich żywotność. Instytut Technologii Maszyn i Automatyzacji Politechniki Wrocławskiej (ITMiA) opracował nowatorską technologię lutowania twardego narzędzi zbrojonych węglikami spiekanymi do rozdrabniaczy leśnych i łupiarek produkowanych przez Węgliki Spiekane BAILDONIT Sp. z o.o.
Ponad 6 mln zł dofinansowania otrzyma projekt badawczy prowadzony przez prof. Marka Samocia, który zostanie zrealizowany w Instytucie Chemii Fizycznej i Teoretycznej Politechniki Wrocławskiej. Od początku maja będzie prowadzony nabór młodych naukowców, którzy wezmą udział w pracach badawczych.
Politechnika Wrocławska będzie gościła 20 marca uczestników IV Międzynarodowego Sympozjum Laboratoriów Fizycznych Podstaw Przetwarzania Informacji (LFPPI) "Quantum Mechanics, Topology & Information".
Bezobsługowe Centrum Wydruków (BCW), które umożliwia studentom i pracownikom drukowanie, kserowanie i skanowanie dokumentów, otwarto na Politechnice Wrocławskiej.
Politechnika Wrocławska podpisała list intencyjny o strategicznym partnerstwie z firmą Autodesk - światowym liderem w dziedzinie oprogramowania do projektowania dwu- i trójwymiarowego przeznaczonego dla sektorów przemysłu, architektury i budownictwa, inżynierii lądowej oraz mediów i rozrywki.
Sześciu studentów III i IV roku informatyki Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej, pracujących pod kierunkiem dr. Zbigniewa Fryźlewicza opracowało na zlecenie firmy Microsoft dane dla narzędzia służącego do tłumaczenia na język polski elementów interfejsu programu Visual Studio 2008. Te dane to prawie 13 tysięcy komunikatów (od jednowyrazowych do 2-3 zdaniowych) w języku angielskim zapisanych w specjalnym formacie, które należało przetłumaczyć na język polski i odpowiednio zapisać.
W jaki sposób rozwijał się interfejs, jak prowadzi się badania nad ergonomią obsługi aplikacji, jak wyglądały projekty koncepcyjne nowego, nieznanego zwykłym użytkownikom menu firmy Microsoft, jak wyglądają techniki, za pomocą których bez oprogramowania antywirusowego można usuwać wirusy - to przykłady niektórych prezentacji jakie zostaną zademonstrowane przez przedstawicieli czołowych firm IT podczas studenckiej konferencji naukowej IT Academic Day, jaka odbędzie się 3 grudnia na Politechnice Wrocławskiej.
63 lata temu, 15 listopada 1945 roku pierwszym polskim wykładem prof. Kazimierza Idaszewskiego rozpoczęła działalność powojenną Politechnika Wrocławska. Od tamtej pory 15 listopada jest dorocznym świętem uczelni.
24 września kanclerz Niemiec Angela Merkel odbierze we Wrocławiu tytuł doktora honoris causa, nadany jej przez Politechnikę Wrocławską. Merkel wyróżniono m.in. za współpracę z polskim środowiskiem naukowym i "uprawianie polityki nacechowanej mądrością uczonego".
Profesor Tadeusz Więckowski został wybrany na nowego rektora Politechniki Wrocławskiej na kadencję 2008-2012. Wyboru dokonano w I turze głosowania. Na stanowisku rektora profesor Więckowski zastąpi profesora Tadeusza Lutego, przewodniczącego Konfederacji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, który pełnił tę funkcję przez dwie kadencje.
Papież Benedykt XVI odznaczył rektora Politechniki Wrocławskiej, profesora Tadeusza Lutego, najwyższym odznaczeniem papieskim przyznawanym osobom świeckim za wybitne zasługi na rzecz pontyfikatu oraz za wybitne osiągnięcia w dziedzinach nauki i sztuki.
Poprzednie
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności