Przejdź do: newsy Wrocław
20-30.11.2015

Start 3 edycji projektu FRESH DESIGN – Młoda Europa o Designie już za miesiąc. Rekrutacja trwa do 30 października

FRESH DESIGN to międzynarodowy projekt łączący studentów architektury, designu i sztuki z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Niemiec w dyskusji na temat jakości życia oraz odpowiedzialnego kształtowania przestrzeni człowieka. Młodzi projektanci i artyści spędzą we Wrocławiu 10 dni (od 20 do 30 listopada), aby dokonać analizy przestrzeni, a także zaproponować nowe zagospodarowanie terenów przylegających do Odry.

Do 30 października trwa rekrutacja do projektu! Jeśli studiujesz architekturę, design lub innym kierunek artystyczny prześlij nam swoje portfolio. Szczegółowe informacje na temat naboru na stronie www.freshdesign.edu.pl .

Tematem tegorocznej edycji projektu jest RZEKA, która odgrywa znaczącą rolę w przestrzeni miast na całym świecie. Obecnie jest to kwestia poddawana szerokiej dyskusji wśród urbanistów, architektów, artystów i aktywistów. W wyniku prac koncepcyjnych powstaną pomysły na zagospodarowanie rzeki wykorzystujące jej potencjał rekreacyjny i komunikacyjny. Spośród wszystkich propozycji kapituła wybierze trzy najlepsze. Prezentacja projektów odbędzie się 29 listopada, a wydarzeniem towarzyszącym będzie panel dyskusyjny o zagospodarowaniu terenów rzecznych w miastach. Podsumowanie całego projektu FRESH DESIGN potrwa do końca grudnia .

Do startu projektu pozostał miesiąc. Tymczasem, na portalu PolakPotrafi.pl wystartowała już zbiórka funduszy, które umożliwią nam zorganizowanie finałowej wystawy prac oraz organizację wernisażu, na którym zaprezentujemy dorobek uczestników projektu oraz ich uczelni. Zbiórka pieniędzy potrwa do 11 listopada, a kwota, jaka pozwoli nam na realizację założonego celu to 6 000 złotych. Organizatorzy zapraszają do zapoznania się z kampanią pod linkiem https://polakpotrafi.pl/projekt/fresh-design. Będziemy wdzięczni za wsparcie!

Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko - Niemieckiej oraz Departament Architektury i Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia.


data ostatniej modyfikacji: 2015-10-15 10:18:14
Komentarze
 
Polityka Prywatności