2015-05-24

Darmowe badanie znamion we Wrocławiu

Niepokoi Cię kolorowe znamię lub wystający pieprzyk, ale nadal nie znalazłeś czasu na wizytę u dermatologa? Skorzystaj z bezpłatnych badań w czarnym namiocie kampanii Rakoobrona podczas Dnia Społecznej SUPER MOCY!

Już w najbliższą niedzielę, 24 maja, na placu pod Iglicą w kompleksie Hali Stulecia odbędą się IV Dolnośląskie Targi Organizacji Pozarządowych 2015, znane pod nazwą "Dzień Społecznej SUPER MOCY". Około 100 organizacji z Wrocławia i okolic przybliży przybyłym osobom zakres swojej działalności. Jedną z nich będzie Fundacja Rosa, która pojawi się z czarnym namiotem kampanii Rakoobrona. Każdy uczestnik targów będzie mógł w nim zasięgnąć porady specjalisty - bezpłatnie przebadać pod dermatoskopem niepokojące zmiany na skórze - dowiedzieć się, jak przeciwdziałać powstawaniu i rozwojowi czerniaka skóry, sprawdzić swój stan wiedzy onkologicznej poprzez wypełnienie ankiety, powalczyć o gadżety, a także poznać inne projekty prowadzone przez organizację.

Dlaczego Fundacja Rosa proponuje wrocławianom profilaktykę związaną akurat z tym nowotworem? Od ponad roku organizacja prowadzi kampanię informacyjno-edukacyjną Rakoobrona, skierowaną do młodzieży w wieku 14-19 lat i poruszającą kwestię zapobiegania rozwojowi raka płuca, raka szyjki macicy i czerniaka skóry.

Czerniak skóry jest jednym z najgroźniejszych nowotworów złośliwych. Według ekspertów, w jego rozpoznaniu i leczeniu liczy się czas. - Wczesne wykrycie daje możliwość wyleczenia nawet w 90%. Późno rozpoznany nowotwór z przerzutami najczęściej jest chorobą nieuleczalną. Dlatego tak wielką wagę przywiązujemy do profilaktyki - ostrzega dr Łukasz Grzęda, onkolog i ekspert kampanii Rakoobrona.

Czarny namiot stanie przy Hali Stulecia nie tylko ze względu na Dzień Społecznej SUPER MOCY. - To wspaniała okazja do oficjalnego zakończenia pierwszej edycji projektu i zyskania wiedzy, jak poprowadzić jego kolejną odsłonę. Po spotkaniach z uczniami szkół ponadpodstawowych wnioskujemy, że młodzi ludzie coraz więcej wiedzą o raku, jednak to wciąż za mało. Znajomość zasad profilaktyki onkologicznej może nam uratować życie, dlatego warto się badać - mówi Martyna Niewójt z Fundacji Rosa, szefowa kampanii Rakoobrona.

Do pierwszej edycji programu przystąpiło 330 szkół z całej Polski. Wiedzę na temat profilaktyki raka płuca, raka szyjki macicy i czerniaka skóry zyskały ponad 73 tysiące uczniów. Współpracę w ramach projektu Rakoobrona podjęło 2514 nauczycieli.

czarny namiot kampanii Rakoobrona
podczas Dnia Społecznej SUPER MOCY

24 maja 2015 (niedziela)

godz. 13.00-17.00

Plac pod Iglicą obok Hali Stulecia we Wrocławiu

ul. Wystawowa 1

data ostatniej modyfikacji: 2015-05-19 09:59:36
Komentarze
 
Polityka Prywatności